Имя: *
Телефон: *
Удобное время:
Введите код с картинки:
 * Обязательные поля
 
0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 

Неотон (neoton)

Неотон инструкция

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Неотон за хімічною структурою аналогічний природному фосфокреатину. Препарат покращує метаболізм і зберігає енергетичний потенціал і структуру м’язових клітин серця і скелетної мускулатури. Неотон ефективно гальмує процеси деградації клітинних мембран серцевого та скелетних м’язів при їх гіпоксії, ішемії та реперфузії, а також при алергічному ушкодженні. Неотон стабілізує саркоплазматичну мембрану ішемізованих кардіоміоцитів, попереджує енергетичний дефіцит міокарда, сприяє підтриманню скорочувальної активності міокарда при ішемії та прискорює відновлення скорочувальної функції серцевого м’язу після реперфузії; попереджує розвиток гіпоксичної контрактури міокарда. За рахунок пригнічення тромбогенезу і збереження структури і функції ендотелію судин покращує мікроциркуляцію, що сприяє зменшенню розмірів зони ішемії і некрозу тканин. Введення Неотону сприяє збереженню фізіологічної функції клітин провідної системи ішемізованого міокарда, зменшує ектопічну активність шлуночків серця.

Фармакокінетика. При одноразовій внутрішньовенній інфузії Неотону максимальна концентрація препарату в плазмі крові спостерігається на 3 - 5 хв після введення.

Неотон специфічно накопичується в тканинах серця, мозку і скелетних м’язах – в клітинах, в яких вже на перших хвилинах ішемії виникає дефіцит фосфокреатину. Виведення препарату з крові є двофазовим, період напіввиведення в першій фазі дорівнює 5 хв, в другій - 50 хв. В тканинах печінки і легень накопичення фосфокреатину незначне. Ефект від внутрішньовенної інфузії Неотону зберігається протягом 4 - 5 год після виведення препарату із плазми крові. Препарат виводиться нирками.

Показания к применению. У складі комплексної терапії: гострий інфаркт міокарда; гостра і хронічна серцева недостатність; інтраопераційна ішемія міокарда; синдром Лериша і інтраопераційна ішемія кінцівок; гостре порушення мозкового кровообігу, енцефалопатії; метаболічні порушення міокарда в умовах гіпоксії: міокардіосклероз, старече серце, кардіоміопатія в результаті гіпертензії, хронічна ішемічна кардіоміопатія; профілактика розвитку синдрому фізичного перенапруження і покращання адаптації до екстремальних фізичних навантажень.

Способ применения и дозы.

При гострому інфаркті міокарда в першу добу Неотон вводять 2 - 4 г внутрішньовенно струминно з подальшою крапельною інфузією 8 - 16 г в 200 мл води для ін’єкцій, фізіологічного розчину або 5% розчину глюкози протягом 2 год. На другу добу: по 2 - 4 г внутрішньовенно крапельно 2 рази на добу. На третю добу: по 2 г внутрішньовенно крапельно 2 рази на добу.

При необхідності курс інфузії препарату по 2 г 2 рази на добу можна проводити протягом 6 днів. Найкращі результати лікування реєструвались у хворих, яким перше введення препарату здійснювали не пізніше, ніж через 6 - 8 год від появи клінічних проявів захворювання.

При хронічній серцевій недостатності вводять внутрішньовенно крапельно по 1 - 2 г 2 рази на добу протягом 10 - 14 днів.

При інтраопераційній ішемії міокарда препарат вводять у складі звичайного кардіоплегічного розчину в кількості 3 г на 1 л. Неотон додають до складу розчину безпосередньо перед введенням. Рекомендується проведення курсу інфузії препарату по 2 г 2 рази на добу протягом 3 - 5 днів перед операцією та протягом 1 - 2 днів після неї.

При метаболічних порушеннях міокарда і в умовах гіпоксії препарат вводять внутрішньовенно 1 - 2 г на добу у вигляді болюсної ін’єкції або крапельної інфузії.

При небезпеці розвитку інтраопераційної ішемії кінцівок, рекомендується внутрішньовенно струминно ввести 2 - 4 г препарату до операції з наступною інфузією 8 - 10 г протягом операції та періоду реперфузії.

При гіпоксичних, ішемічних, травматичних і токсичних ураженнях центральної нервової системи можлива інфузія препарату в дозі 120 мг/ кг маси тіла хворого на добу.

 

Побічна дія.

В окремих випадках можливе помірне і короткочасне зниження артеріального тиску при швидкій внутрішньовенній ін’єкції у дозі, яка перевищує 1 г. Іноді - алергічні реакції.

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до препарату. Препарат у високих дозах (5 - 10 г на добу) протипоказаний хворим з нирковою недостатністю.

 

Передозування.

Про випадки передозування препарату не повідомлялося. У випадку короткочасного зниження артеріального тиску рекомендовано застосування препаратів, які підвищують судинний тонус.

 

Особливості застосування.

Препарат слід вводити в максимально короткі терміни з моменту появи ознак ішемії, що забезпечує сприятливий прогноз лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При застосуванні в складі комплексної терапії Неотон сприяє підвищенню ефективності антиаритмічних, антиангінальних препаратів, а також препаратів, які позитивно впливають на скорочувальну функцію міокарда. Феномен несумісності відсутній.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при кімнатній температурі (не вище 30°С) в місцях, недоступних для дітей. Термін зберігання - 3 роки.